eMule Forum

         
Instalacja eMule 0.49c

eMule działa na wszystkich wersjach Windows. Aplikacja p2p używa wielu połączeń sieciowych i przez to potrzebuje stabilnej implementacji sieci. Windows 98 i ME nie mają jej zbytnio rozbudowanej, pogarszając wydajność eMule. Nowsze systemy jak Windows 2000 i XP są lepiej wyposażone.
Nie próbuj używać patchów rejestru dla Windows 98, które mają podnieść wydajność połączeń. Nie działają one właściwie i mogą uczynić Twój system niestabilnym.

Pewnie zapytasz, Co pobrać do zainstalowania eMule: Instalator czy binarki?


Instalator jest dobrze wyposażony na pierwszą instalację Mule, ponieważ zawiera wszystkie niezbędne pliki wraz z dokumentacją. Po prostu uruchom exe i instalator poprowadzi cię przez cały proces.
Binarki to archiwum. Jego zawartość musi być rozpakowana do wybranego folderu. Przydatne przy uaktualnianiu.

Uaktualniam eMule do nowej wersji , jak zachowac moje ustawienia emulka ?

Rozpakuj lub zainstaluj nową wersję eMule do tego samego folderu, którego użyłeś dla starej wersji. Tylko eMule.exe i pliki niezależne od użytkownika zostaną zamienione. Wszystkie ustawienia i pobierane pliki pozostaną bez zmian.
eMule musi zostać zamknięty przed uaktualnianiem do nowej wersji! By zatrzymać istniejące ustawienia po prostu kliknij Anuluj gdy pojawi się wizard.
Program eMule jest aplikacją stworzoną do wymiany plików w sieci eD2k (Edonkey 2000). Dla początkujących użytkowników może on sprawiać problem, więc postanowiłem opisać jak uruchomić naszego eMulka, aby zaczał wreszcie działać.
Poniższy opis instalacji dotyczy eMule oficjalnego jak i jego Modyfikacji (czytaj Mody) po uprzednim sciągnieciu emule z rozszerzeniem instaler.

Legenda:
Instalator: Program instalacyjny eMule, Instalator zawiera wszystkie wersje językowe. Binarki tylko 4 (Angielski, Niemiecki, Francuski, Hiszpański).
Dodatkowe wersje językowe mogą zostać pobrane przez eMule na żądanie (wybierz język w preferencjach eMule).
Binarki: To archiwum zawiera tylko te pliki, które potrzebujesz do uruchomienia eMule. Musi zostać rozpakowane ZIPem, zawiera tylko 4 wersje językowe, brak polskiego.
Source: Czyli Kod Zródłowy, to archiwum zawiera tylko pliki z kodem Ÿródłowym tej wersji, musi zostać rozpakowane ZIPem, przeczytaj readme.txt! Jest to plik dla programistów ! Jesli niewiesz jak go używac to niesciągaj !

Wygląd plików po rozpakowaniu, zainstalowaniu odpowiednio dla w/w oznaczeń:

Installer:

emule instalator

Binary:


Sources:

FAQ Instalacjacji eMule bazuje na najnowszej wersji eMule 0.49b !

1. Instalację eMule rozpoczynamy od ściągnięcia wybranej wersji eMule (w postaci instalacyjnej
>>TU<< - klasyczna instalacja programu poprzez dwuklik na plik .exe i odpowiedzi na zadawane pytania, albo w postaci binarnej
>>TU<<, czyli spakowanego archiwum i wypakowaniu go do wybranego przez siebie folderu). Wskazana jest instalacja na partycji innej niż systemowa. Jeśli nie cały folder z emułkiem to przynajmniej foldery Temp i
Incoming. W przypadku ewentualnej kraksy systemu nie stracimy plików ściąganych i ściągniętych. Na osobnej partycji należy również przechowywać kopię bezpieczeństwa plików, na podstawie których jesteśmy identyfikowani (preferences.dat i cryptkey.dat) oraz pliku z kredytami innych użytkowników (clients.met).

2. Po ściągnięciu mamy plik instalacyjny emule.exe.3. Uruchamiamy program eMule instalatora klikając w emule.exe4. Pojawia się okienko z wyborem wersji języka instalowanego emule. (domyslnie jest ustawiony ENG.) i klikamy "Ok"Jako ze nie mamy możliwosci zmiany języka na polski podczas instalacji emule, zmiany langa dokonamy po całkowitej instalce emule w zakładce "Ustawienia"

5. Po Chwili naszym oczom pokazuje sie kreator instalacji naszego emulka. Klikamy "Next"6. Akceptujemy warunki licencji.7. Pojawia sie okienko z lista instalowanych komponentów, zostawiamy tak jak jest (mozemy odznaczyc Helpfiles) i klikamy "Next"8. Nastepnie wybieramy miejsce, folder, dysk w jakim zainstalujemy eMule. Tu polecam wybrac miejsce na innej partycji niż system !
Zaoszczedzimy nastepnego instalowania podczas reinstalki systemu, oraz co najwazniejsze zachowamy pliki z kredytami, ustawieniami naszego emułka. I klikamy "Install"9. Instalacja Zakonczona ! Klikamy "Finish"


Na koniec jeśli śćiągniemy emule w postaci binernej np: emule.0.49b.binary.zip, to wystarczy rozpakować archiwum, następnie kliknąc na plik emule.exe dokonujemy odpowiednich ustawien.

Pierwsze lody przełamane :) odnośnie instalacji eMule, teraz zapraszamy do Ustawienia eMule na naszym forum www.shareosiol.com Nie zapominamy o przepuszczeniu emule przez firewall systemowy po uprzednim odpaleniu emulka :)

Zakaz kopiowania zawartosci serwisu w jakiejkolwiek formie na inne fora/strony bez zgodny autora ZABRONIONE!!
.: Copyright (C) 2004 - 2009 eMule All rights reserved!:.